Plaka Okuma Sistemleri

Araçların giriş çıkışı sağlayarak kontrol etmesiyle pek çok alanda kullanılmakta olan plaka tanıma sistemi sayesinde, araçların plakalarından belirlenip gerekli bilgilerin sağlanmasına olanak vermektedir. Bu sayede istenilen alanlarda, araçların giriş ve çıkış kontrolü sayesinde olası güvenlik sorunlarının önüne geçip, güvenliğinizi sağlamanız mümkün hale gelmiştir.
Araçların giriş ve çıkışlarında kumanda ya da giriş kartı kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırarak çok daha güvenli ve sistemli bir mekanizma sağlamaktayız. Oldukça hızlı ve elverişli bir sistem olduğu için de araçların giriş çıkışlarının yoğun olduğu alanlarda kullanıldıklarında, gereksiz araç trafiğini düşürerek bekleme sürenizi ciddi oranda azaltır.
Yalnızca plaka okumakla kalmayıp, aracın fotoğrafı, modeli ve rengi gibi özelliklerine de ulaşarak gerekli bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bu sayede kayıp veya çalıntı durumlarında oldukça elverişli olan sistem, bu gibi araçların güvenliğini sağlamak istediğiniz arana giriş çıkış yapmasını engellemenizi de sağlamaktadır.

Kullanım Amaçları

Giriş çıkış esnasında devredeki plaka okuma sistemi aracılığıyla kontrollü geçişlerin sağlanmasıyla, yetkisiz kişilerin geçişi engellenerek olası bir güvenlik ihlali teşebbüsü de ortadan kaldırılmış olmaktadır. Bunun yanı sıra, güvenliği sağlanması amaçlanan alana giren yabancı, misafir araçların plakaları taranıp gerekli bilgilerin sağlanmasıyla güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmanız da mümkün hale gelmiştir.
Otoparklarda giriş çıkış trafiğinin azaltılması ve güvenliğin sağlanması konusunda kullanılan ve oldukça tercih edilen sistemler, özellikle ücretli otoparklarda oldukça elverişli olmaktadır. Araç ücretli otoparka girerken plakası taranıp giriş saati belirlenecek ve çıkış saati arasındaki süreye kadar ki ücretin hesaplanması sağlanacaktır. Aynı zamanda gereksiz iş gücünü ortadan kaldırarak müesseselerinize ekonomik anlamda katkı sağlayan sistemlerimiz ile güvenliğin yanı sıra pek çok avantajdan faydalanmanız da sağlanmıştır.

Çalışma Prensibi

Temel anlamda kamera sistemi ile yazılımdan oluşan sistem ile plakası taranan aracın modeli, rengi, kayıp veya çalıntı olma durumu, haciz veya şüpheli araç durumu gibi faktörler belirlenir. Plakayı aratmanızla birlikte çıkan bu bilgiler aracılığıyla sistem alarma geçer ve tarih bilgisini de eklemek suretiyle veritabanına kaydeder.
Raporlama özelliği sunması sayesinde işletme sahiplerine sağladığı kolaylıkla rahatlıkla günlük, haftalık ve aylık raporlar çıkarma fırsatını sağlamaktadır.
Gelişen teknolojinin en işlevsel ve etkili ürünlerinden biri olan hizmetimiz plaka okuma sistemleri aracılığıyla hem giriş ve çıkışların kontrolünü sağlayarak yetkisiz kişilerin girişini engellemek ya da izniniz dahilinde geçmesini sağlamak hem de araç hakkında gerekli bilgilerin alınarak uygun olduğu durumda alarma geçilmesini sağlamanız mümkün hale gelmiştir.