Yangın Alarm Sistemleri

Ciddi can ve mal kaybına sebep olabilen yangının mümkün olan en kısa sürede tespit edilip olası tedbirlerin derhal alınabilmesi amacıyla geliştirilen yangın algılama sistemleri ile olası bir yangın durumunun anında fark edilip uyarı verilmesini sağlayan sistemimiz ile hizmetinizdeyiz.

Ev ve iş yerlerinizin güvenliğinin yanı sıra, sizin ve sevdiklerinizin güvenliğinin de söz konusu olduğu bu ciddi durumun en büyük tehlikelerinden biri çabuk yayılması ve ciddi zararlar vermesidir. Bu nedenle olası bir yangın durumunun fark edildiği sürenin kısalığı oldukça önemlidir. Zira bazı yangın durumlarında içten yanma süresinin, parlama süresinden daha hızlı ve kısa olduğu durumlar, yangının fark edilmesini zorlaştırmaktayken, size sunduğumuz ihbar sistemleri ile, yangının anında fark edilip, gerekli önlemlerin en kısa sürede alınmasını sağlamaktayız.

Çalışma Prensibi

Sensör ve algılama sistemlerinde bulunan farklılıkların yanı sıra genel anlamda bakıldığında alarm sistemlerinin temel çalışma prensibi oldukça benzerdir. Yangın alarm sistemleri için temel amaç, yangının en kısa sürede sensörler aracılığıyla tespit edilip alarma geçmesi ve gereken adreslere gereken uyarıları ileterek harekete geçilmesini sağlamaktır. Bu noktada hayati önem taşıyan yangın ihbar sistemlerinizin mevcutluğu, can ve mal kaybınızın mümkün mertebe önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir.

Yangın Alarm Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru sistem, etkin yöntemler ve uygun montaj ile yangının en kısa sürede fark edilip müdahale edilmesi mümkün hale gelmiştir. Bu noktada ısı, duman ve alev varlığını anında tespit ederek alarma geçen ve ihbar veren yangın alarm sistemlerimiz sayesinde olabilecek en az hasarla yangından kurtulmanız amaçlanmaktadır.

Yangın algılama dedektörlerinin seçiminde, ortamın koşullarına bakılarak oluşabilecek yangının tipine ve tepki ile yayılma sürecine uygun olmasına dikkat edilerek doğru montajı sağlandığında, sistemden maksimum verimi almanız mümkündür. Teknolojik gelişmelerin öncesinde, sadece yangın sırasında algılama yapabilen dedektörlerle birlikte teşhis ve tepki süresi uzarken; gelişen teknolojiyle birlikte genişleyen skalayla ani sıcaklık değişimlerini hemen fark ederek uyarıya geçen dedektörlere ulaşmanız mümkün hale gelmiştir. Kullandığımız sistemle birlikte, olası bir yangın durumundan en kısa sürede haberdar olup alarma geçilmesiyle birlikte, en az zararla kurtulmanız çok daha mümkün hale gelmiştir.

 

Sizlere sunduğumuz Analog adresli ve Konvensiyonel alarm sistemleri aracılığıyla, can ve mal güvenliğinizi maksimum düzeyde korumayı amaçlayarak; olası bir yangın durumunda uygun yangın alarm sistemleri seçeneklerimizle mal kaybınızı en aza indirgemenin yanı sıra, hem sizin hem de sevdiklerinizin can sağlığını güvence altına almayı amaçlıyoruz.